Home / سلامت و تغذیه / پورین ها

پورین ها

پورین ها (Purines)

پورین ها دسته ای از ترکیبات شیمیایی موجود در غذاها و نوشیدنی ها بوده که به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی نرمال محسوب می شوند. تعداد اندکی از غذاها وجود دارند که دارای میزان بالای پورین بوده مانند غذاهای دریایی، فراورده های گوشتی (organ meats) و نوشیدنی های الکلی بخصوص آبجو .

به افرادی که در متابولیزه کردن پورین ها مشکل دارند مثل افراد مبتلا به هایپراورسمی یا نقرس (hyperuricemia or gout) توصیه می شود که مصرف این غذاها را محدود کنند.

پورین ها در تمامی موجودات زنده وجود دارند :

پورین ها را می توان در هسته ی سلول هر گیاه یا جانوری پیدا کرد. نام “پورین” به نوع خاصی از مولکول ساخته شده از اتم های کربن و نیتروژن اشاره می کند و این مولکول ها در DNA و RNA سلول ها پیدا می شوند.

در اصل پورین ها ، قسمت های سازنده ی موجودات زنده می باشند. در بدن انسان، پورین ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

  • پورین های اندوژن (Endogenous) که توسط بدن ساخته می شوند.
  • پورین های اگزوژن (Exogenous) که از طریق غذا وارد بدن می شوند.

پورین های اگزوژن، پورین هایی بوده که شخص به واسطه ی غذا آن ها را دریافت کرده سپس در بدن انسان متابولیزه می شوند. کبد هم با شکستن این پورین ها، مواد زائدی به نام اسید اوریک تولید می کند. اوریک اسید به داخل جریان خون آزاد شده و درنهایت توسط کلیه ها فیلتر شده و به ادرار دفع می گردد.

به وضعیتی که مقدار زیادی اسید اوریک در جریان خون وجود داشته باشد، هایپراوریسمی (hyperuricemia) گفته می شود. در برخی از افراد، هایپراورسمی می تواند باعث سنگ های کلیوی شده و یا باعث وضعیت التهاب مفاصل شود که با نام نقرس آن را می شناسیم. دیگر افراد در زمان سطح بالای اوریک اسید کاملاً بدون علامت بوده و به این افراد asymptomatic یا بدون علامت گویند.

به افراد مبتلا به هایپراورسمی توصیه می شود که غذاهایی مصرف کنند که میزان پورین آن ها پایین بوده و از مصرف غذاهای دارای غلظت پورین بالا خودداری کنند. علاوه بر این، غذاها و نوشیدنی هایی که از متابولیزه کردن پورین ها جلوگیری می کند مانند الکل و چربی های اشباع شده را نیز این افراد باید به حداقل رسانیده و یا در کل مصرف نکنند.

جدول زیر نشان دهنده ی غذاهایی است که غلظت پورین آن ها مشخص شده است :

غذاهای دارای مقادیر کم پورین غذاهای دارای مقادیر متوسط پورین : خوردن مقدار محدود غذاهای دارای مقادیر بالای پورین
هر گونه سبزیجاتی که در قسمت های “مقادیر متوسط” و “مقادیر بالا” ی پورین نام برده نشده مثل سبزیجات (leafy greens)، هویج و گوجه فرنگی برخی سبزیجات ، شامل مارچوبه (asparagus)، اسفناج (spinach)، قارچ (mushroom)، نخود فرنگی (green peas)، گل کلم (cauliflower) (نه به مقدار بیشتر از نیم پیمانه در روز) گوشت ها بخصوص گوشت اعضای بدن حیوانات مثل کبد (جگر)، مغز، گوشت گاو، کلیه (قلوه) و گوشت گوزن و آهو که معمولاً چرب می باشد.
چاشنی های غذایی که دارای روغن، ادویه جات و سرکه بوده به طور کلی قابل قبول هستند گوشت گاو، خوک، بره، ماهی و طیور (نه به میزان بیشتر از 4 تا 6 اونس در روز) غذاهای دارای چربی اشباع شده : که باعث جلوگیری کردن از متابولیزه شدن پورین ها می شوند
برنج، پاستا و نان های غنی شده و نان، سیب زمینی و پاپ کرن شراب (1 تا 2 لیوان، در زمانی که علائم نقرس وجود نداشته باشد) غذاهای دریایی بخصوص گوش ماهی ها (scallops) و حلزون صدف دار (shellfish)، موتوماهیان (anchovies)، ساردین ها (sardines)، شاه ماهی (herring) و ماهی خال خالی (mackerel)
آجیل ها و محصولات آجیلی مثل کره بادام زمینی سبوس گندم و جوانه گندم (یک چهارم پیمانه در روز) غذاها و نوشیدنی های ساخته شده با شربت غلیظ فروکتوز ذرت مثل انواع سودا (sodas)
لبنیات (ترجیحاً کم چرب یا بدون چربی) انواع لوبیا (Dried beans)، عدس (lentils) و نخود فرنگی (peas) (یک پیمانه پخته شده) مکمل های غذایی حاوی مخمر و یا عصاره ی مخمر
تخم مرغ، بخصوص سفیده تخم مرغ اوتمیل یا Oatmeal (دو سوم پیمانه در روز) سس گریوی (Gravy)
قهوه و چایی آب میوه (بدون شربت ذرت) آب جو
میوه جات عصاره سوپ بر پایه ی گوشت

 

  • نوشیدنی های الکلی توانایی ازبین بردن اسید اوریک را در بدن مهار کرده بنابراین به افراد مبتلا به نقرس توصیه شده که از نوشیدن الکل و نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند. آب جو به آورنده ی حملات نقرسی (ظهور علائم نقرس) شناخته شده است زیرا هم حاوی الکل بوده و هم مخمرهای آب جو ساز که هر دو دارای مقادیر بالای پورین می باشند.

افراد دارای رژیم غذایی کم پورین باید مقادیر زیاد آب بنوشند تا به هضم و پایین آوردن غلظت اسید اوریک جریان خون کمک کنند.

مطالب مرتبط :

تست اسید اوریک خون

تست اوریک اسید

ترجمه شده از وب سایت Arthritis-health دات کام توسط Moein برای وب سایت آزمایشگاه اطلس

 Last Update : August 2018

error: Content is protected !!